@Ecopanther LT

Galingiausi pasaulio valdžios atstovai negali susitvarkyti su susidariusia gamtos tarša.
Jie turi pasikliauti kiekvienu paprastu žmogumi, kaip jūs ir aš, mūsų pasirinkimais ir mūsų valia.

Chai Jing, žurnalistas ir aplinkosaugos aktyvistas

read in English

Mes su vyru esame eko aktyvistai, jauna pora, mylinti ir gerbianti gamtą. Mes renkame plastiko ir kitokias šiukšles, žmogaus numestas gamtoje, nuo 2012 m.

Paprastai žmonės nelinkę pastebėti šiukšles gamtoje, nes norint „pamatyti“ gali prireikti išeiti iš įsivaizduojamos komforto zonos. Gaila, bet šiukšlių rinkimas ar net vienos šiukšlės pakelimas savo kelyje daugeliui iš mūsų vis dar atrodo gėdinga ar draudžiama veikla.

Savo meniškomis šiukšlių nuotraukomis norėčiau pakurstyti tą nusistovėjusį, (ne)”teisėtą“ abejingumą gamtai, vainikuotą naivu šūkiu „Tai ne mano šiukšlės!

Mano tikslas – sukelti žiūrovo smalsumą, pateikiant savotiškai gražias, spalvingas, kompozicines fotografijas ir taip atkreipti žiūrovo dėmesį į ekologinę katastrofą. Sužavėtas jis prieina arčiau, kad galėtų pasigrožėti, ir štai akistatos akimirka: palaukite, tai yra šiukšlės! …

Tai ne mano šiukšlės, tačiau tai mano Planeta!

Prisidėk prie tvarumo!

Jūsų dosnią auką panaudosime ekologiniam švietimui ir Gamtos teritorijų valymui!

Donate Button with Credit Cards

Eko-meno akcija “Paversk šiukšlę menu!”

Apie eko meno akciją spaudoje:

Ekoaktyvistė iš panaudotų kavos puodelių dangtelių kurs meną: kauniečių prašo prisidėti

Eko paroda Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filiale „Šaltinėlis“

Eko fotografijų paroda „Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje“ tęsia savo turnė ir šį kart už Vilniaus ribų!

2023 m. kovo 4 d. Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filiale „Šaltinėlis“ vyko eko fotografijų parodos „Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje“ atidarymo renginys. Ekomeninių fotografijų parodą sudaro 35 šiukšlių fotografijos.

Viena patarlė byloja jog prieš nugalint pabaisą reikia paversti ją gražia… Autorė gražiai fiksuoja tai, ko nenori matyti kiti, nerūpestingą žmogaus kasdienybę ir atsainumą.

„Mano tikslas – sužadinti žiūrovo smalsumą pateikiant savotiškai gražias, spalvingas fotografijas ir taip, kitu kampu, pritraukti žiūrovo dėmesį prie globalinių eko problemų. Susižavėjęs, jis prieina arčiau pasigrožėti, ir štai akistatos momentas: palaukite, juk tai šiukšlė!…“, – savo idėja dalinasi autorė.

Kaip apie parodą yra pasakęs žymus Lietuvos menininkas Remigijus Kriukas: “Jei šios fotografijos paveiktų nors kas antrą žmogų kuris jas pamatytų, kad jis pakeltų tą vieną šiukšlę, mes matytumėme gražesnę XXI amžiaus gamtą”.

Pirmą kartą ši šiukšlių fotografijų kolekcija buvo eksponuojama LR Seime 2022 m. birželio mėnesį. Paroda iki šiol keliauja po Lietuvos mokyklas, verslo centrus, bibliotekas ir kultūros įstaigas, o grafikas sudarytas net pusmečiui į priekį!

Eksponuojamų darbų autorė yra chemijos mokslų daktarė, menininkė ir eko aktyvistė. Parodą globoja Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis. 

Bibliotekoje „Šaltinėlis“, Panevėžyje, paroda bus eksponuojama 2023 m. kovo 4-31 dienomis.

📸 nuotraukos @ecopanther

Apie eko parodą Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filiale „Šaltinėlis“ SPAUDOJE:

https://etaplius.lt/naujiena/chemijos-mokslu-daktare–vaistininke-alisa-palavenis–gamtai-gali-padeti-tik-zmogus

(Artimiausi) RENGINIAI

2022 metų birželį meninių šiukšlių fotografijų paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ pradėjo kelionę po Lietuvą: nuo LR Seimo rūmų iki švietimo įstaigų ir verslo centrų.

2023/09/04-2023/11-04Lietuvos švietimo istorijos muziejus, KaunasEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2023/06/01-2023/08/31Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji bibliotekaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2023/04/01-2023/05/31Kultūros namai K.I.N.A.S. “Panemunė”, KaunasEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2023/03/04-31Panevėžio Elenos Mezginaitės viešosios bibliotekos filialas „Šaltinėlis“, PanevėžysEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
Parodos atidarymas: 2023 m. kovo 4 d. 11:00 val.
2023/02/01-28Verslo centras K29, Vilnius, LietuvaŠiukšlių meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2023/01/10LR Seimas, Vilnius, LietuvaEko kūrybinių darbų apdovanojimai
2023/01/06-31Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Panevėžys, LietuvaTapybos paroda “Eukalipto įkvėpta“.
Parodos atidarymas: 2023 m. sausio 6 d. 17:00 val.
2022/12/01-2023/01/31Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija, Vilnius, LietuvaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė).
Parodos atidarymas: 2022 m. gruodžio 9 d. 12:00 val.
2022/11/24-2023/02/28Vilniaus įgulos karininkų ramovė, Vilnius, LietuvaTapybos paroda “Nelaboratoriniai eksperimentai“.
Parodos uždarymas: 2023 m. vasario 24 d. 18:30 val.
2022/11/14-30Vilniaus Adomo Mickevičiaus licejus, Vilnius, LietuvaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
Parodos atidarymas: 2022 m. lapkričio 17 d. 12:00 val
2022/10/01-2022/11/13Vilniaus “Santaros” gimnazija, Vilnius, LietuvaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2022/09/01-30Vilnius “Naujamiescio” mokykla, Vilnius, LietuvaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ (turnė)
2022/06/07-21LR Seimas, Vilnius, LietuvaEko meninių fotografijų eko paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“

Eko paroda verslo centre K29

Mano eko fotografijų paroda „Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje“ tęsia savo turą po Vilnių!
Paroda pirmą kartą buvo eksponuojama 2022 m. birželio mėn. LR Seime, vėliau Naujamiesčio vidurinėje mokykloje, Vilniaus „Santaros“ gimnazijoje, Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijoje ir Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje.

2023 m. vasario 1-28 d. paroda viešai eksponuojama Verslo centre K29 (adresas Konstitucijos pr 29, Vilnius, Lietuva).

📸 nuotraukos @alisa_mgzn

📸 pastato eksterjero nuotrauka K29

Eko kūrybinių darbų apdovanojimai LR Seime

2023 m. sausio 10 d. LR Seime vyko moksleivių eko kūrybinių darbų apdovanojimai. Moksleiviai iš Vilniaus “Naujamiesčio” mokyklos ir Vilniaus “Santaros” gimnazijos gavo apdovanojimus už savo sukurtus darbus. Tai buvo kūrybinis atsakas į Dr. Alisos Palavenis eko fotografijų parodą “Pakelti ar palikti – niekieno šiukšlės gamtoje”. Tarp darbų buvo rašinėliai, eilėraščiai, koliažas, iliustruoti darbai, mini teatro scenarijus, eko išradimas kaip plastiko šiukšles paversti energiją, ir daugelis kitų idėjų, minčių, kaip apsaugoti ir rūpintis Gamta.

LR Seimo narys bei Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis įteikė moksleiviams diplomus.

Specialius prizus lietuvių kalbos mokytojams parūpino Lietuvos dailininkas stiklininkas Remigijus Kriukas, meninio stiklo studijos GLASREMIS įkūrėjas.

Prie apdovanojimu prisidėjo pati eko fotografijų kūrėja Dr. Alisa Palavenis, įsteigdama penkis specialiuosius prizus moksleiviams – tapybos užsiėmimą jos meno studijoje Vilniuje. Tapybos užsiėmimui drobes ant porėmio parūpino Albino Vološkevičiaus firma “Regama“, kurioje porėmiai dailei gaminami nuo 1999 metų.

Prie prizų gausos prisidėjo ir fitoterapinių produktų gamintojas UAB“ Innovative Pharma Baltics“.

Džiaugiamės, kad jaunimas neabejingas ekologijos klausimams, o mokytojai ugdo atsakingą, kūrybingą ir Gamtą mylinčią jaunąją kartą!

* Nuotraukos su mokiniais naudojami gavus raštišką jų tėvų leidimą. Daugiau informacijos teiraukitės Vilniaus Naujamiesčio mokykloje ir Vilniaus “Santaros” gimnazijoje

📸 nuotraukos Džoja Gunda Barysaitė

Daugiau informacijos Vilniaus “Santaros” gimanzijos e-svetainėje ir facebook paskyroje:

Apdovanojimų už eko kūrybinius darbus rėmėjai

Eko paroda Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje

2022 m. gruodžio 9 d. Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko eko parodos “Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ atidarymo renginys, organizuotas dr. Alisos Palavenis iniciatyva bendradarbiaujant su mokyklos direktore Fausta Gulbinienė ir pavaduotoja ugdymui Virginija Dudarevičienė. Tai savotiškas eko parodos “turnė”, kuris prasidėjo 2022 m. birželio mėnesį LR Seime.

Parodoje pristatyta dr. Alisa Palavenis meninių šiukšlių fotografijų serija. Autorė su 9-10 klasių mokiniais kalbėjosi apie savo savanorišką ekologinę veiklą, šiukšlių fotografijas kaip priemonę paįvairinti nelengvą šiukšlių rinkimo rutiną ir jų poveikį žmonėms, apie aplinkos taršą ir 3R principą: mažink, naudok pakartotinai, perdirbk.

Po parodos atydarymo ceremonijos, LR Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis skaitė gimnazistams paskaitą apie klimato kaitą.

* Nuotraukos su mokiniais naudojami gavus raštišką jų tėvų leidimą. Daugiau informacijos teiraukitės Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje

📸 nuotraukos Austėja Jakučionytė

Daugiau informacijos Vilniaus Jono Basanavičiaus gimanzijos facebook paskyroje:

Ypatingas renginio svečias

LR Seimo narys, Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis

Alisos Palavenis fotografijos darbų parodos rėmėjas

Eko paroda Vilniaus Adomo Mickevičiaus licejuje

2022 m. lapkričio 17 d. Vilniaus Adomo Mickevičiaus licejuje vyko eko parodos “Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ atidarymo renginys, organizuotas dr. Alisos Palavenis iniciatyva bendradarbiaujant su mokyklos direktore Ivona Černiavska. Tai savotiškas eko parodos “turnė”, kuris prasidėjo 2022 m. birželio mėnesį LR Seime.

Parodoje pristatyta dr. Alisa Palavenis meninių šiukšlių fotografijų serija.

Alisa Palavenis su 5-10 klasių mokiniais kalbėjosi apie savo savanorišką ekologinę veiklą, šiukšlių fotografijas kaip priemonę paįvairinti nelengvą šiukšlių rinkimo rutiną ir jų poveikį žmonėms, apie aplinkos taršą ir 3R principą: mažink, naudok pakartotinai, perdirbk.

* Nuotraukos su mokiniais naudojami gavus raštišką jų tėvų leidimą. Daugiau informacijos teiraukitės Vilniaus Adomo Mickevičiau licejuje

📸 nuotraukos Viktorija Chorna

Daugiau informacijos Vilniaus Adomo Mickevičiaus licejaus e-svetainėje: lietuvių kalba ir lenkų kalba.

Taip pat zw.lt ir wilnoteka.lt.

Alisos Palavenis fotografijos darbų parodos rėmėjas

Mokinių darbų paroda Vilniaus “Santaros” gimnazijoje

Lapkričio 7-14, 2022, vyko Vilniaus “Santaros” gimnazijos mokinių kūrybinių darbų paroda.

Ikvėpti eko parodos “Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ , Vilniaus “Santaros” gimnazijos mokiniai nuo 5 iki 9 klasės, sukūrė visą ciklą iliustruotų darbų ekologijos tema.

Mokiniai kūrybiškai pristatė savo mintis apie žmogaus daromą žalą aplinkai ir kiekvieno mūsų pareigą atsakingai tvarkyti atliekas.  

Daugiau informacijos Vilniaus “Santaros” gimanzijos e-svetainėje ir facebook paskyroje:

Eko paroda Vilniaus “Santaros” gimnazijoje

2022 m. spalio 3 d. Vilniaus „Santaros“ gimnazijoje vyko eko parodos “Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ atidarymo renginys, organizuotas dr. Alisos Palavenis iniciatyva bendradarbiaujant su mokyklos direktore Jelena Beliajeva ir pavaduotoja ugdymui Jelena Jermolenko. Tai savotiškas eko parodos “turnė”, kuris prasidėjo 2022 m. birželio mėnesį LR Seime.

Parodoje pristatoma dr. Alisa Palavenis meninių šiukšlių fotografijų serija.

Alisa Palavenis su 9-10 klasių mokiniais kalbėjosi apie savo savanorišką ekologinę veiklą, šiukšlių fotografijas kaip priemonę paįvairinti nelengvą šiukšlių rinkimo rutiną ir jų poveikį žmonėms, apie aplinkos taršą ir 3R principą: mažink, naudok pakartotinai, perdirbk.

Ypatinga renginio viešnia

Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ vyriausioji redaktorė Audronė Daugnorienė

📸 nuotraukos Viktorija Chorna

Daugiau informacijos Vilniaus “Santaros” gimanzijos facebook paskyroje:

Alisos Palavenis fotografijos darbų parodos rėmėjas

Eko video transliuotas parodos metu

Pakelk tą vieną šiukšlę savo kelyje

Eko paroda Vilniaus Naujamiesčio vidurinėje mokykloje

2022 m. rugsėjo 9 d. Vilniaus Naujamiesčio vidurinėje mokykloje, vyko eko parodos “Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“ atidarymo renginys, organizuotas dr. Alisos Palavenis bendradarbiaujant su mokyklos direktore Danute Mišriene ir direktoriaus pavaduotoju Motiejumi Jakubausku. Tai savotiškas eko parodos “turnė”, kuris prasidėjo 2022 m. birželio mėnesį LR Seime.

Parodoje pristatoma dr. Alisa Palavenis meninių šiukšlių fotografijų serija.

Alisa Palavenis su 9-10 klasių mokiniais kalbėjosi apie savo savanorišką ekologinę veiklą, šiukšlių fotografijas kaip priemonę paįvairinti nelengvą šiukšlių rinkimo rutiną ir jų poveikį žmonėms, apie aplinkos taršą ir 3R principą: mažink, naudok pakartotinai, perdirbk.

Ypatinga renginio viešnia

Kultūros gyvenimo žurnalo jaunimui „Pašvaistė“ vyriausioji redaktorė Audronė Daugnorienė

* Nuotraukos su mokiniais naudojami gavus raštišką jų tėvų leidimą. Daugiau informacijos teiraukitės Vilniaus Naujamiesčio mokykloje.

📸 nuotraukos Viktorija Chorna

Alisos Palavenis fotografijos darbų parodos rėmėjas

Eko paroda Lietuvos Respublikos Seime

2022 m. birželio 7 d. 13 val. Seimo III rūmų parodų galerijoje atveriama fotografijų paroda „Pakelti ar palikti: niekieno šiukšlės gamtoje“. Paroda eksponuojama 2022 m. birželio 7–21 dienomis Seimo Aplinkos apsaugos komiteto nario Kasparo Adomaičio iniciatyva.

Eksponuojamų darbų autorės: chemijos mokslų daktarė, vaistininkė, dr. Alisa Palavenis, jaunoji mokslininkė, Klimato pakto ambasadorė Rasa Tumaševičiūtė.

„Tai ne mano šiukšlės, bet tai yra mano planeta“ (angl. It’s not my garbage, but it’s my planet) – šūkis apskriejęs viso pasaulio aplinkosaugos aktyvistus. Alisa ir Rasa – ne išimtis. Alisa kartu su vyru jau trečius metus renka šiukšles Lietuvos ir Lenkijos pajūryje bei ežerų ir upių pakrantėse. Rasa – aktyvi žygio ,,Už švarią Lietuvą” ir kitų aplinkos švarinimo akcijų dalyvė.

Šiukšlių rinkimas gamtoje daugeliui iš mūsų vis dar atrodo nepatogi ar net gėdinga veikla. Siekdamos mesti iššūkį nusistovėjusioms ydingoms praktikoms, autorės savo darbais siekia paskatinti žmones neužsimerkti ir pastebėjus pakelti, kad ir tą vieną šiukšlę savo kelyje. Žmonės neturėtų priprasti ir toleruoti šiukšlių savo aplinkoje. Šiukšlių negalime priimti kaip natūralios gamtos sudedamosios dalies ir laukti kol už mus jomis pasirūpins kažkas kitas. Dar svarbiau – turime mažinti susidarančių atliekų kiekį, puoselėti daugkartinio naudojimo kultūrą ir įpročius. Parodoje pastebėsite, kad būtent tokie – daugkartiniais nesunkiai pakeičiami daiktai, dažniausiai tampa bešeimininke šiukšle ir našta gamtai.

Tekstas iš LR Seimo pranešimų spaudai.

* Nuotraukos iš parodos atidarymo renginio: Viktorija Chorna

Alisos Palavenis fotografijos darbų parodos rėmėjas

@ECOPANTHER spaudoje

  • Nuo šiukšlių iki meno, p. 120-123, 2022 vasara. HAPPY365″ / @HAPPY365mag /. HAPPY365 – gyvenimo istorijų žurnalas apie laimingus žmones. Laimingus turte ir skurde. Šlovėje ir pogrindyje. Lietuvoje ir toli nuo jos.
  • (Al)chemikės burtai: kaip šiukšles paversti menu, rugpjūčio 10, 2022. Laikraštis “370” / @zurnalas.370 /. Laikraštis rašo apie tai, ko vengia ir prisibijo kiti. Mada, muzika, teatras, literatūra, menas, fotografija, naujosios technologijos ir kitos temos, aktualios jaunam, smalsiam ir kultūringam miestiečiui.
  • Niekieno šiukšlės gamtoje, p. 153-157, rugpjūtis 2022. Žurnalas “Moteris” / @moterismagazine /. “Moteris” didžiausias Lietuvoje mėnesinis kultūros ir gyvenimo būdo žurnalas. Leidžiamas nuo 1920 m.
  • Reductio ad absurdum ekosistemos, p. 39-41. 2022(4). Žurnalas “Pašvaistė” / @pasvaiste /. Žurnalas “Pašvaistė” tai kultūros gyvenimo žurnalas jaunimui.

@ECOPANTHER

Ecopanther LT

Apie knygą “Šiukšlių rojus” (angl. “Rubbish Paradise”)

Šiukšlių rojus“ tai knyga apie šiukšles kurias radau, nufotografavau, o vėliau surinkau iš paplūdimių ir kitokių pakrančių.

Visos knygai „Šiukšlių rojus“ ir šiai svetainei nufotografuotos šiukšlės buvo surinktos iš gamtos ir nuneštos į artimiausias šiukšliadėžes.

Esame dėkingi už paramą leidžiant knygą!

Carmen Huster, K. Kratz, Donatas San, Tomas Žalandauskas, Jens Janicke

“”Mūsų pačių sukurti “nuodai” niokoja ne tik gamtą, vandenynus, bet ir mus, žmones. Kiekvienas šios knygos puslapis nuoširdžiai šaukia, kad laikas pabusti, išgirsti ir pamatyti – kokius pėdsakus paliekame po savęs.

Simona Urnikaitė, chemijos mokslų daktarė, saulės panelių tyrėja

Autorė pastebėjo tai ko nenori matyti kiti, ir tai užfiksavo. Ji parodė kaip gamta padaro iš esamų, bet jai nebūdingų priemonių, iš žmogaus „purvo“, savotiškus meno kūrinius. Lyg išprievartauta, bet liekanti kilni, tokia pavaizduota mūsų gamta.”

Remigijus Kriukas, stiklo menininkas, meninio stiklo studijos Glasremis įkūrėjas

Nuotrauka @Paulius Židonis

Neišsipildžiusios svajonės @ecopanther
Ofelija @ecopanther

Photographié c’est une chose mais s’en débarrasser en n’est une autre et tu as su faire les deux!! Bravo à toi pour cela et merci!”

David DAVID, šiuolaikinis prancūzų menininkas, skulptorius

Eko naujienos

TĖSKIME SAVO MISIJĄ
nes tai ne lašas jūroje, o jūra mumyse

Dr. Alisa Palatronis

Jūsų dosmią auką panaudosime ekologiniam švietimui ir gamtos užterštų teriorijų valymui!


2019-2023 © Dr. Alisa Palatronis

Disclaimer and Usage policy